Coinmate.io - otázky a odpovědi

Co je burza CoinMate ?

Je to kryptoměnová burza se sídlem v Anglii s českými majiteli. Umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin v měnových párech BTC/CZK, BTC/EUR, LTC/BTC, BCH/BTC. Má účet u české FIO banky a podporu v češtině. Můžete tak nakupovat Bitcoin za třžní cenu přímo v českých korunách a vyhnout se tak bankovním poplatkům a kurzovým rozdílům.

Je možné nakoupit na Coinmate Bitcoin ?

Ano na burze Coinmate můžete nakupovat Bitcoin. Dá se kupovat přímo za CZK a to pomocí rychlého nákupu nebo vytvoření objednávky. Pokud budete nakupovat za české koruny v horní nabídce si klikněte na měnový pár BTC/CZK.

Rychlý nákup

V záložce Buy/Sell stačí do políčka zadat částku za kterou chcete nakoupit a potvrdit tlačítkem “Confirm” a je hotovo.

Vytvoření objednávky

V záložce Trade si v levém formuláři nastavíte počet BTC, který chcete koupit a na jaké cenové hladině Bitcoinu. Po zmáčknutí tlačítka “Buy BTC” je objednávka umístěna do knihy objednávek. K nákupu dojde jen v případě, pokud se kurz Bitcoinu dostane do shody s vaší nastavenou cenou, za kterou ho plánujete nakoupit. Vytvořenou objednávku, která není dosud odbavena, můžete kdykoliv zrušit.

Je možné nakoupit na Coinmate Litecoin ?

Ano nákup Litecoinu je také možný, ale kupuje se za Bitcoin. Takže nejdříve si koupíte BTC a za něj potom LTC. Nákup probíhá úplně stejným principem, jako za CZK jen s tím rozdílem, že hodnotu zadáte v Bitcoinech.

Coinmate a vklad CZK

Vložení CZK na burzu probíhá úplně snadno zadáním převodního příkazu, který musí být z vašeho účtu. Peníze se nesmí vkládat z bankomatu, přepážky nebo z nějakého cizího účtu. Do příkazu vyplníte číslo účtu banky Coinmate (má FIO), částku kterou chcete poslat a do políčka zpráva pro příjemce nesmíte zapomenout vyplnit váš kód, pomocí něj spárují platbu s vaším účtem.

Tento kód najdete v záložce Account - > Deposit - kliknete na “Bank CZK” a je to údaj “Message for recipient”. Zde najdete i číslo účtu na který platbu poslat.

Pokud máte FIO banku, tak se vám peníze na účet připíší skoro okamžitě a můžete hned obchodovat.